Úvodní slovo

Posted by admin 03/08/2007 at 09:08

 

Projekt sMoney.EU se zrodil v hlavách tvůrců již téměř před rokem, kdy se uvolnila k testování první betaverze systému sÚčto.CZ (jednoduché online účetnictví pro podnikatele). Několik přátel a známých se právě zmínilo, že sÚčto.CZ je dobrý nástroj pro podnikatele, ale že by si chtěli vést své vlástní domácí účetnictví – pouze jednoduchou evidenci příjmů a útrat a vzhledem ke skutečnosti, že lidé mají přístup k internetu nejen v práci, ale už i v mnoha domácnostech a potažmo i z mobilních telefonů, mělo by se určitě jednat o online aplikaci.

Tato myšlenka byla odložena z důvodu maximálního vytížení vývojového týmu Skvělý.CZ, ale postupem času bylo rozhodnuto, že k realizaci projektu nakonec dojde. Posledním impulsem byla konference Ostrava on Rails 2007, kterou jsme pořádali společně s Vědecko-technologickým parkem Ostrava. Tato konference byla zaměřena na technologii Ruby a Ruby on Rails v České republice a potažmo ve střední a východní Evropě (jednalo se o první konferenci svého druhu v tomto regionu). V průběhu konference, které se zúčastnili přednášející z několika zemí (Jamis BuckTobias Lutke,Saimon MooreTim LossenLuke Francl), dostala myšlenka reálnou podobu – a to do projektu sMoney.EU. Na počátku jsme si stanovili 3 základní myšlenky:

  • Zpracovat systém co nejjednodušeji a uživatelsky přívětivě
  • Vytvořit nejen českou a anglickou, ale také i mnoho dalších jazykových mutací
  • Celý systém provozovat ZDARMA

Myslím, že se nám práce celkem povedla, samozřejmě nechceme usnout na vavřínech. Nadále se bude projekt vyvíjet (viz. sekce Co připravujeme na stránce O projektu), budeme přidávat další jazykové mutace a celkově se budeme zajímat o Vaše náměty či připomínky. Proto, pokud máte jakýkoliv nápad na vylepšení, neváhejte a podělte se o něj v našem fóru. Aktuální stav vývoje budeme pravidelně zveřejňovat na tomto Blogu a věříme že se nám podaří dovést systém k dokonalosti.

Přejeme Vám jednoduchou a pohodovou práci se systémem sMoney.EU

Posted in  | Tags ,  | no comments

Comments

(leave url/email »)

   Comment Markup Help Preview comment