Trápí vás nesmyslně vysoké splátky?

Posted by admin 23/08/2013 at 10:47

V dnešní době má snad každá rodina nějaký úvěr či půjčku. Platy u nás nejsou nijak závratně vysoké, a tak z financí, které do rodiny přichází, zůstává po zaplacení provozu domácnosti a splátek úvěrů jen velmi malá částka.

 

Vidina exotické dovolené nebo nové, větší LCD televize, domácího kina či telefonu, tabletu, notebooku a jiných vymožeností hýbe světem. A tak si lidé půjčují, půjčují, půjčují a nezbývají jim peníze na spoření či investice. Často si rodiny vezmou úvěr, aniž by pečlivě zvážili hrozivé následky svého jednání. A po krásné dovolené nebo po odcizení zbytečně drahého mobilního telefonu zbudou pouze oči pro pláč.

Jak ale nejlépe vyřešit takovou situaci, když se plátce kvapem blíží k důchodu nebo se děti chystají na vysokou školu? Statistiky mluví jasně. Nejdůležitější je, co možná nejrychleji splatit úvěr, případně jej refinancovat. Díky refinancování nevhodné půjčky si může každý snížit výši splátek a zároveň zachovat splatnost, což znamená, že u stejného počtu půjček budou platit méně, a tím pádem ušetří značnou sumu. Ušetřené peníze mohou poté využít na spoření na svůj vlastní důchod či na zaplacení vysoké školy pro dítě.

Velmi často se objevují lidé, kteří by díky refinancovanému spotřebitelskému úvěru mohli ve svém rodinném rozpočtu ušetřit stovky až tisíce korun měsíčně. Paradoxně ale právě tito lidé o refinancování své půjčky nikdy neuvažovali. Zřejmě si již zvykli na výši měsíční splátky a na snížený životní standard. My v redakci přitom nepovažujeme refinancování úvěrů za možnost, ale nutnost.

 

Pokud tedy i Vy trpíte nedostatkem financí ve své domácnosti a máte plno úvěrů, do kterých dáváte až příliš mnoho peněz, zkuste kontaktovat společnost, která se zabývá refinancováním půjček a která Vám může od nereálně vysokých splátek pomoci.

 

no comments

Comments

(leave url/email »)

   Comment Markup Help Preview comment