České e-shopy stále porušují zákon

Posted by barbora 30/05/2014 at 08:51

nákupní vozík

1. 1. 2014 vstoupil v platnost nový občanský zákoník, který jasně vymezil, kdo musí v případě nákupu prostřednictvím komunikace na dálku (internet, telefon) platit poštovné v případě vrácení zboží. Je zde jasně uvedeno, že tyto náklady na dopravu platí prodávající. Zákazníci v případě nákupu na internetu mají 14 dní na seznámení a vyzkoušení zboží. Pokud jim nebude vyhovovat, mají právo ho bez uvedení důvodu vrátit a požadovat vrácení plné kupní ceny včetně poštovného. V této lhůtě musí být odstoupení prodávajícímu doručeno, tedy nestačí, že bylo odstoupení předáno poštovnímu doručovateli k dodání poslední den lhůty. Prodávající musí mít poslední den lhůty možnost se s odstoupením seznámit. Tedy nemusí si jej převzít, ale musí tuto možnost mít.

Prodejci však vymýšlejí finty, jak zákon obejít. Například nabízejí možnost vyzvednutí balíčku v kamenné prodejně. V tomto případě mnohdy prodejci tvrdí, že zboží sice bylo objednáno přes internet, ale zákazníkovi nechtějí uznat jeho 14 denní právo na odstoupení od smlouvy, protože dle jejich výkladu zákona zde byla uzavřena klasická kupní smlouva. Zde v každém případě postupují v rozporu se zákonem. Je třeba upozornit, že není rozhodující způsob, jakým bylo zboží dodáno spotřebiteli, rozhodující je způsob uzavření kupní smlouvy. Smlouva byla nezpochybnitelně uzavřena na internetu, přičemž prodávající nemůže spotřebitele zbavit práva odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů tím, že mu umožní si zboží vyzkoušet či prohlédnout. Využití této možnosti je právem spotřebitele, ne povinností.

Dále často zneužívají možnost vyzvednutí v prodejně či na určitých výdejních místech jako možnost nejlevnějšího způsobu dopravy. Nová právní úprava totiž říká, že náklady na dodání musejí být zákazníkovi vráceny pouze do výše nejlevnějšího způsobu dopravy, který provozovatel e-shopu nabízí. Nejčastěji to bude obyčejné poštovné při platbě předem. Nelze do toho započítávat možnost osobního odběru, jelikož zákazník z Moravskoslezského kraje pravděpodobně možnost vyzvednutí zboží v Brně nebo Praze neocení a nelze mu tedy nařídit využít tohoto nejlevnějšího způsobu dopravy. Avšak pokud zaplatíte dražší dopravu, není prodejce povinen ji proplatit v celé její výši. Zákon prodejci ukládá uhradit pouze cenu obyčejného poštovného.

Zákazníci se také často setkávají i s další praktikou některých e-shopů, jak nevrátit zákazníkovi všechny peníze. Jsou jimi různé servisní poplatky, které si obchod účtuje za uvedení vráceného zboží do původního stavu. Tyto poplatky jsou protizákonné. Nicméně i zákazníci by si měli uvědomit, že během 14 dnů, které mají na prohlédnutí a vyzkoušení zboží, nesmí dojít ke zjevnému opotřebení zboží jeho intenzivním používáním. V případě pouhého vybalení z obalu, který není extrémně poškozen, nemá e-shop právo si účtovat další poplatky. Na obranu internetových prodejců je třeba zmínit, že někteří zákazníci 14 denní lhůty na vyzkoušení zneužívají a dělají si z e-shopů ,,bezplatné půjčovny“. Dalším problémem e-shopů jsou nevyzvednuté zásilky, u kterých proplacení nákladů na dopravu taktéž nemohou po nikom vymáhat. Tyto mnohatisícové částky věnované přepravcům znamenají pro internetové prodejce zbytečné náklady navíc.

no comments

Comments

(leave url/email »)

   Comment Markup Help Preview comment