České e-shopy – jak vybrat ten správný?

Posted by barbora 09/01/2015 at 08:28

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjišťovala nedostatky u vytipovaných e-shopů a ve třetím čtvrtletí 2014 provedla celkem 221 kontrol internetových obchodů. Porušení předpisů zjistila při 165 kontrolách, tedy u 75 % případů. Výsledek by se zdál alarmující, ale ČOI upozorňuje, že kontroly byly zaměřené převážně na e-shopy, na které byly podávány stížnosti. Nejčastěji se inspektoři setkávali s užitím nekalých obchodních praktik. Přestože byla kontrola zaměřená na rizikové e-shopy a stav elektronického obchodování v ČR je pravděpodobně na lepší úrovni, je třeba být vždy obezřetný. V tomto předvánočním shonu obzvlášť - policie v rámci vánočního období řeší o stovky internetových podvodů více, než v běžném roce.
 
tlačítko s otazníkem
 
Jak tedy vybrat správný e-shop?
Univerzální rada samozřejmě neexistuje, ale základní návod jak nenaletět uvést můžeme. Zásadou by mělo být - neorientovat se pouze podle ceny. Nejnižší cena, kterou nám nabídnou cenové srovnávače, nemusí být zárukou spokojenosti. Cena totiž nevypovídá o prodejci, takže je dobré si ověřit i další skutečnosti, jelikož nízká cena může skrývat mnoho dalších skrytých poplatků, které naskáčou v průběhu objednávky v podobě poštovného, balného či různých přirážek. Dále může být nízká cena „vykoupena“ pozdním dodáním zboží. Pospícháme-li s nákupem, dobré si raději před objednáním potvrdit, zda je zboží skutečně naskladněné a jak dlouho trvá jeho doručení.
 
Dalším faktorem, který by nás měl při internetových nákupech ovlivňovat, je důvěryhodnost e-shopu. Doporučujeme přečíst si recenze obchodu (většinou jsou zveřejněné již na srovnávačích cen). Ani toto ovšem nemusí stačit, jelikož i komentáře mohou být zavádějící. V mnohých případech si je píší samotní prodejci. Při nedoručení zboží v předem avízované lhůtě, má zákazník právo znovu požadovat jeho dodání nebo vrácení zaplacené částky. Seriózní prodejce by měl kupní cenu vrátit okamžitě bez problémů. V případě podvodného obchodníka, který nereaguje na výzvy, je řešením podání žaloby na zaplacení částky.
 
Častým problémem je, že prodejci nemají transparentní obchodní podmínky, nedodržují zákon a úmyslně matou své zákazníky. Takže pamatujte: zboží zakoupené na internetu nebo mimo obvyklé prodejní prostory máte právo vrátit do 14 dnů bez udání důvodu. Pokud vám zboží zakoupené na internetu nebude vyhovovat, máte ze zákona možnost od smlouvy odstoupit do 14 dnů ode dne převzetí zboží. To znamená, že ve lhůtě 14 dnů musíte zboží také vrátit. Zboží může být vybalené, ale nesmí na něm být patrné známky užívání. V souvislosti s tímto je potřeba upozornit, že se právo na odstoupení nevztahuje například na zboží, které je upraveno na přání spotřebitele, audio a video nahrávky nebo PC programy (pokud byl porušen jejich původní obal) či na noviny a časopisy. O možnosti odstoupení od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží vás musí e-shop informovat. Pokud tak neučiní, pak se lhůta prodlužuje na jeden rok a 14 dní. O možnosti odstoupení od smlouvy lze informovat i dodatečně, poté běží čtrnáctidenní lhůta ode dne, kdy zákazník poučení dostal. Pokud se na zboží v průběhu 24 měsíců vyskytne závada, dejte zboží k reklamaci. Prodejce je ze zákona povinen reklamaci vyřídit bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 30 kalendářních dnů. Tato lhůta začíná běžet následující den, kdy byla reklamace uplatněna. Prodejce v této lhůtě musí sdělit, jakým způsobem o reklamaci rozhodl, zda jí vyhoví, nebo ji zamítá. Také musí v této lhůtě vadu odstranit, tedy věc opravit, zajistit vrácení peněz či poskytnout určitou slevu. Pokud prodávající lhůtu 30 dnů překročí, máte nárok na odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz.

no comments

Comments

(leave url/email »)

   Comment Markup Help Preview comment